Jakub Krawiec - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania

1W jakich miastach wykonujesz reportaże ślubne i sesje?
Nie ograniczam się do żadnych miejsc. Pracuję na terenie całego kraju. Zdarza mi się wykonywać również sesje za granicą.
2Gdzie zobaczyć można całe portfolio?
Na stronie prezentowane są wybrane reportaże, sesje ślubne oraz sesje narzeczeńskie. Wszystko podzielone zostało na poszczególne kategorie. Nowe realizacje dodawane są systematycznie. Zapowiedzi wielu sesji zobaczyć można na moim fanpage'u.
3Czym jest reportaż ślubny?
Reportaż ślubny jest formą uwiecznienia wydarzeń związanych z Waszym ślubem. W większości przypadków na reportaż składa się materiał fotograficzny powstały podczas przygotowań, błogosławieństwa, uroczystości zaślubin, życzeń gości, pierwszego tańca, zabawy weselnej, plenerowej sesji ślubnej oraz sesji narzeczeńskiej.
4Dlaczego na ślubie warto mieć dwóch fotografów?
Dzień ślubu to ważne wydarzenie w Waszym życiu. Tu nie ma miejsca na pomyłki. Dwóch fotografów to gwarancja właściwie wykonanej pracy. Dlatego warto zastanowić się nad duetem fotografów na swoim ślubie.
5Czy kościół, w którym panują trudne warunki oświetleniowe to problem?
Każdy kościół lub sala USC cechuje różne natężenie światła. Wiele zależy również od pory roku, dnia oraz warunków atmosferycznych. Dysponuję sprzętem, który gwarantuje możliwość wykonania zdjęć w skrajnie nietypowych warunkach oświetleniowych. Istotne jest, że warunki oświetleniowe mogą wpłynąć na estetykę zdjęć.
6Czy w takim razie używasz lamp błyskowych?
W kościele nie można korzystać z lamp błyskowych. Korzystam ze źródeł światła zastanego. Podczas zabawy weselnej używamy systemu lamp w celu nadania zdjęciom odpowiedniego charakteru.
7Jak zabezpieczasz materiał zdjęciowy?
Podczas wykonywania zdjęć korzystam z wielokrotnego zapisu na kartach pamięci. Po wykonanej pracy dane przechowywane są na niezależnych nośnikach.
8Czy dostaniemy wszystkie zdjęcia?
Otrzymacie materiał, który poddany jest starannej selekcji. Liczą się tylko udane kadry. Całość poddawana jest autorskiej obróbce graficznej. Niewykorzystane ujęcia są usuwane.
9Co oznacza autorska obróbka graficzna?
Wszystkie zdjęcia przechodzą proces poprawy ekspozycji, balansu bieli, określeniu odpowiedniej barwy, by cały materiał był spójny estetycznie. Zdjęcia, które oglądacie na mojej stronie to efekt wielogodzinnej edycji.
10Czy uda się sfotografować każdego gościa?
Staram się, jednak nie mogę dać gwarancji, że każdy z gości będzie na zdjęciu.
11Jak długo trwa sesje plenerowa?
Ślubna sesja plenerowa lub sesja narzeczeńska trwa od 2 do 4 godzin. W przypadku wyjazdowych sesji np. nad morzem lub w górach, taka sesja może trwać cały dzień.
12Jak długo będziemy czekać na zdjęcia?
Podczas pracy nad Waszym materiałem nie ma miejsca na automatyczne działania. To powoduje, że na oddanie dzieła trzeba poczekać kilka tygodni.
13Czy oferta uwzględnia rabaty? Czy można negocjować ceny?
Zdecydowana większość ślubnych realizacji wymaga indywidualnego podejścia. Wówczas istotne jest spotkanie by ustalić priorytety. Podczas wspólnej rozmowy wykorzystuję doświadczenie i staram się doradzić w każdym aspekcie.
14Czy fotografujesz tylko śluby?
Oczywiście, że nie tylko śluby. Sezon ślubny trwa zazwyczaj od kwietnia do października. W międzyczasie podejmuję się również innych realizacji. Reportaże prasowe, fotografia sportowa i koncertowa, sesje portretowe, rodzinne, biznesowe a także fotografia produktowa – tak w skrócie wygląda moja praca.
15Jak otrzymać cennik usług?
Wystarczy napisać do mnie maila, najlepiej poprzez zakładkę "Kontakt".